Sukces uczniów Zespołu Szkół w Mogilnie w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim

26 października 2019 roku odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Bibliotekę Miejską im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

Tegoroczna edycja poświęcona była poezji Kazimierza Wierzyńskiego – w związku z 50-tą rocznicą śmierci jednego z najwybitniejszych polskich poetów XX wieku. Z tej okazji Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza zaprosiła młodzież województwa kujawsko-pomorskiego do zaprezentowania jego twórczości w zmaganiach recytatorskich.

W wyniku eliminacji 12 października wyłoniono 9 finalistów, którzy tydzień później wzięli udział w warsztatach recytatorskich. W sobotę, 26 października 2019 roku  w Saloniku Literacko-Artystycznym poznaliśmy laureatów konkursu. Jurorzy - Paweł L. Gilewski (aktor Teatru Polskiego w Bydgoszczy), Karolina Kasprzak (aktorka Teatru Lalek ALELALE w Bydgoszczy) i Małgorzata Wojciechowska (instruktorka literacko-teatralna w Młodzieżowym Domu Kultury w Inowrocławiu) postanowili przyznać:

• I miejsce - Filipowi Turkowi z Zespołu Szkół w Mogilnie, który recytował Panią z rajerem,

• II miejsce Jędrzejowi Wolskiemu z Zespołu Szkół w Mogilnie, który recytował Balladę o Kartaginie.

Jurorzy podkreślili wysoki i wyrównany poziom występów finałowych. Laureaci otrzymali  atrakcyjne nagrody rzeczowe.

30 października 2019