04 czerwca 2019

Dzień Sportu i Bezpieczeństwa

3 czerwca w Zespole Szkół w Mogilnie odbył się Dzień Sportu i Bezpieczeństwa. Wydarzenie to pozwala kształtować prawidłowe nawyki zdrowotne, poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo i zachęca do aktywnego spędzania czasu. Dodatkowo sprzyja integracji społeczności szkolnej.

Oficjalnego otwarcia Dnia Sportu i Bezpieczeństwa dokonał dyrektor Zespołu Szkół w Mogilnie pan Zbigniew Grzechowski. Podczas apelu przypomniał uczniom podstawowe zasady zachowania się w sytuacjach kryzysowych i nadzwyczajnych.

Pan Norbert Adamczak wyjaśnił regulamin i zasady uczestniczenia w poszczególnych konkurencjach. Formą rozgrzewki był aerobic plenerowy prowadzony przez pana Adama Krasickiego. Następnie wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami przystąpili do udziału w przygotowanych na ten dzień zawodach. Klasy mierzyły się grupowo w takich kategoriach jak: rzuty osobiste do koza, frisbee – rzut do celu, skoki przez linę i przeciąganie liny. Osoby chętne mogły sprawdzić się w konkurencjach indywidualnych. Równolegle odbywał się turniej tenisa ziemnego prowadzony przez panią Karolinę Kozicką.

Za organizację Dnia Sportu i Bezpieczeństwa odpowiadali nauczyciele wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Mogilnie: pani Monika Knych, pani Karolina Kozicka, pan Kazimierz Łaganowski, pan Marcin Jaśkiewicz, pan Adam Krasicki i pan Norbert Adamczak.

Poniżej prezentujemy wyniki poszczególnych rozgrywek. Zwycięzcom gratulujemy!

KONKURENCJE GRUPOWE

Skok przez linę:

I miejsce kl. I a LO

II miejsce kl. I TE/TBD

III miejsce kl. I TI

Frisbee:

II miejsce k. I TI

III miejsce kl. I TE/TBD

Przeciąganie liny:

II miejsce kl.  II b BSIS

III miejsce kl. I TI

Rzuty do kosza:

II miejsce kl. I TE/TBD

III miejsce kl. II a LO

KONKURENCJE INDYWIDUALNE

Przerzucanie opony dziewczęta: I miejsce Roksana Owsińska, II miejsce Gabriela Solarczyk, III miejsce Julia Krasicka.

Przerzucanie opony chłopcy: I miejsce Kacper Glebkowicz, II miejsce Michał Kiełczewski, III miejsce Jakub Czarnecki.

Podnoszenie hantla dziewczęta: I miejsce Julia Krasicka, II miejsce Roksana Owsińska, III miejsce Daryna Tantsiura.

Podnoszenie hantla chłopcy: I miejsce Piotr Bartoszek, II miejsce Jakub Zientek, III miejsce Kacper Glebkowicz.

Wyciskanie sztangi leżąc dziewczęta: I miejsce Natalia Mierzejewska, II miejsce Gabriela Solarczyk, III miejsce Dominika Popielewska.

Wyciskanie sztangi leżąc chłopcy: I miejsce Piotr Bartoszek, II miejsce Konrad Borys, III miejsce Damian Morkowski.

Podciągnięcia na drążku dziewczęta: I miejsce Natalia Mierzejewska, II miejsce Dominika Popielewska, III miejsce Daryna Tantsiura.

Podciągnięcia na drążku chłopcy: I miejsce Arkadiusz Czapla, II miejsce Piotr Bartoszek, III miejsce Przemysław Powała.

Dzień Sportu i Bezpieczeństwa