28 lutego 2019

Złoty medal dla reprezentacji Zespołu Szkół w Mogilnie

w finale wojewódzkim Licealiady Kujawsko-Pomorskiej

w tenisie stołowym drużynowym

W dniu 26 lutego 2019 roku w Solcu Kujawskim odbył się finał wojewódzki  Licealiady  Kujawsko-Pomorskiej w tenisie stołowym drużynowym. Zespół  Szkół w Mogilnie reprezentowali  Alicja Gaca, Agata Łożyńska  oraz  Igor Domański i Hubert Kaźmierczak wraz z opiekunem Norbertem Adamczakiem.

Finał obejmował gry pojedyncze i podwójne. W kategorii chłopców w ostatecznej klasyfikacji Igor i Hubert zajęli V miejsce w województwie. Warto nadmienić , że Igor Domański  drugi rok z rzędu  jest finalistą Kujawsko-Pomorskiej Licealiady w tenisie stołowym. W ubiegłym roku wraz  z Mikołajem Powałą zajęli  w finale III miejsce i zdobyli brązowy medal.

W kategorii dziewcząt Agata i Alicja nie dały szans rywalkom. Wygrały turniej i zdobyły złoty medal Licealiady Kujawsko-Pomorskiej.  Dziewczęta po raz drugi  sięgnęły po złoto i tytuł mistrzowski, w ubiegłym roku również nie miały sobie równych.

Warto dodać, że dziewczęta mają na koncie również  tytuł dwukrotnych finalistek Mistrzostw Polski Szkół Ponadgimnazjalnych. W latach 2017 i 2018 zajęły w rywalizacji ogólnopolskiej  kolejno II i IV miejsce.

W tym roku szkolnym mają okazję powtórzyć sukces, ponieważ już w maju reprezentować będą województwo kujawsko-pomorskie w Mistrzostwach Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej Górze.

Nasi reprezentanci są tegorocznymi maturzystami, dlatego też życzymy im równie wysokich wyników na egzaminie maturalnym, co w rywalizacji sportowej!!!