w roku szkolnym 2019_2020

MOBILNY DOSTĘP

INSTRUKCJA INSTALACJI

Wycieczka Wrocław Praga Skalne Miasto

W dniach od 5 do 7 czerwca br. młodzież z Zespołu Szkół w Mogilnie uczestniczyła w wycieczce, podczas której zwiedzano polskie i zagraniczne zabytki. Wyprawa pozwoliła poszerzyć wiedzę z zakresu historii, kulturoznawstwa i biologii oraz sprzyjała integracji środowiska uczniowskiego, a także upowszechnianiu form aktywnego wypoczynku.

Pierwszego dnia uczniowie z klas 1 b LO, 1 d LO, 1 TI/TOR, 2 b LO, 3 TE/TD i 3 b LO zwiedzali Wrocław. Podczas spaceru po mieście poznali najważniejsze zabytki i historię tego miasta. Następnie udali się do Szklarskiej Poręby.

Podczas drugiego dnia młodzież przemierzała zakątki Pragi. Przewodnik oprowadzał wycieczkowiczów po takich miejscach jak Pogorzelec, Plac Loretański, Hradczany, wielki zespół zamkowy, dziedzińce zamkowe, Schody Zamkowe, Katedra Św. Wita, Most Karola, Staromiejska Wieża Mostowa, Stare Miasto, Rynek Staromiejski, Ratusz z zegarem, Plac Świętego Wacława. Dodatkową atrakcją było obejrzenie uroczystej zmiany warty oraz misterium zegara. Wycieczkę wzbogaciły informacje o historii, języku i kulturze czeskiej.

Trzeciego, i zarazem ostatniego dnia wyprawy, uczniowie wraz z opiekunami i pilotem udali się do Adrspach. Zwiedzili Skalne Miasto, czyli masyw górski w Sudetach Środkowych składający się głównie z górnokredowych piaskowców. Wędrówkę po rezerwacie przyrody urozmaicił spływ łodziami górskimi oraz podziwianie wodospadu. Opiekunami podczas wycieczki były panie: Kinga Gąska, Agata Chojnacka i Emilia Jankowska-Banaś.

12 czerwca 2017