w roku szkolnym 2019_2020

IDZIENNIK PLUS

MOBILNY DOSTĘP

INSTRUKCJA INSTALACJI

Wspomnienie lat wojny i okupacji

W dniu 3. grudnia uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie upamiętnili 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Spotkanie w auli szkolnej składało się z dwóch części: montażu słowno-muzycznego będącego wspomnieniem historii Polski w latach 1939 – 1945  oraz wykładu o polskich lotnikach walczących bohatersko w obronie Wielkiej Brytanii.

Część artystyczną prowadzili: Izabela Sip z kl. II a LO i Filip Turek z kl. III a LO. Wiersze recytowali: Nikola Kozicka z kl. I c LOP, Kacper Kukurenda z kl. II a LO, Samanta Dombrowska z kl. II a LO, Zuzanna Szczechowicz z kl. I B LOG, Katarzyna Zwolińska z kl. I c LOP, Zuzanna Perzyńska z kl. II a LO, Alicja Witkowska z kl. II a LO, Gabriela Solarczyk z kl. II a LO, Kinga Bednarz z kl. II a LO, Arkadiusz Czapla z kl. II a LO, Lucyna Szajda z kl. II a LO i Andżelika Jósiak z kl. I b LOG. Utwory muzyczne wykonały Hanna Zbieranek  z kl. II b LO i Katarzyna Kozłowska z kl. I c LOP,  a obsługą techniczną zajęli się Rafał Wieczorek z kl. II a LO i Stanisław Czerniak z kl. II a LO.

Wykład pod tytułem „ Polscy lotnicy w walkach o Anglię” wygłosił dr Sławomir Łaniecki z UKW w Bydgoszczy.

Inicjatorkami przypomnienia trudnych lat wojny i okupacji były nauczycielki historii w Zespole Szkół w Mogilnie pani Joanna Głowska-Dybicz i pani Renata Lepsza.

09 grudnia 2019