Warsztaty fotografii przyrodniczej

17 września 2019 r. młodzież z Zespołu Szkół w Mogilnie z klasy 1 b LO P o profilu przyrodniczym wraz z opiekunami panią Magdaleną Jabłońską-Kowalską oraz panem Przemysławem Harędzkim uczestniczyła w warsztatach fotografii przyrodniczej organizowanych w ramach XII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Sztuka Natury” Toruń 2019.

Warsztaty prowadzone były przez dr hab. Adama Adamskiego, dyrektora Festiwalu, a zarazem pracownika Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, przyrodnika oraz fotografa z wykształcenia i zamiłowania. Była to już piąta edycja warsztatów dla młodzieży z Zespołu Szkół w Mogilnie. Odbyła się ona w Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu.

Uczniowie odbyli szkolenie z zakresu teorii fotografii przyrodniczej oraz uczestniczyli w zajęciach praktycznych na terenie Ogrodu.  Więcej informacji na temat festiwalu oraz relacja z zajęć warsztatowych są dostępne na stronie głównej festiwalu www.sztukanatury.pl

16 października 2019