14 listopada 2019

SZKOLNY KONKURS ,,ŻYCIE I DZIEŁO BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI”

W Zespole Szkół w Mogilnie uczy się wielu uczniów, którzy mają rozmaite talenty artystyczne. Część z nich ujawniło się w związku ze zorganizowanym w szkole konkursem ,,Życie i dzieło bł. ks. Jerzego Popiełuszki”. Konkurs przygotowany przez p. Magdalenę Karamucką-Marcinkiewicz, ks. Wojciecha Kowalskiego oraz ks. Tomasza Niedbalskiego wpisywał się w obchody 35. rocznicy śmierci błogosławionego.

Uczniowie współzawodniczyli w dwóch kategoriach: literackiej (wiersz) i plastycznej (plakat). Prace konkursowe prezentowały wysoki poziom. Ostatecznie wyniki konkursu ukształtowały się następująco: w kategorii literackiej I miejsce – Paweł Sparniuk z kl. I A LOG, II miejsce – Dawid Czaja z kl. I C LOG, III miejsce ex aequo – Alicja Czekała z kl. IV TI/TOR i Zuzanna Polanowska z kl. I A BSISP, wyróżnienia – Katarzyna Kozłowska z kl. I C LOP, Julia Kwiatkowska z kl. I B LOG, Oliwia Wróblewska z kl. I A LOP;  w kategorii plastycznej I miejsce – Zuzanna Walentowicz z kl. III TE, II miejsce – Martyna Olszak z kl. I A BSISP, III miejsce – Róża Mrówczyńska z kl. I D LOG, wyróżnienia – Karolina Domachowska z kl. IV TD, Katarzyna Kotlarek z kl. I D LOG.

Uczniowie odebrali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy z rąk pana dyrektora Zbigniewa Grzechowskiego podczas uroczystego apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Nagrodzone i wyróżnione prace stały się częścią wystawy prezentowanej na górnym holu szkoły. Gratulujemy autorom prac i zachęcamy wszystkich uczniów, by także przy okazji kolejnych szkolnych czy pozaszkolnych konkursów dzielili się swoimi talentami.

SZKOLNY KONKURS ,,ŻYCIE I DZIEŁO BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI”