w roku szkolnym 2019_2020

MOBILNY DOSTĘP

INSTRUKCJA INSTALACJI

Po co nam antyk?

W dniu 31 stycznia w auli Zespołu Szkół w Mogilnie dr Rafał Toczko wygłosił wykład pt.: Po co nam antyk? W prelekcji uczestniczyły klasy II c LO, II d LO, III d LO, I TI/TBD i I TI/TE.

Nauczyciel akademicki Katedry Filologii Klasycznej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, dr Rafał Toczko zaprezentował, jaką rolę odgrywał język łaciński dawniej i jak jest wykorzystywany we współczesnych procesach komunikacyjnych. W czasie spotkania nie zabrakło humoru, ciekawostek i wymiany poglądów.

Pan doktor wygłosił wykład na zaproszenie pani Renaty Lepszej w ramach współpracy Zespołu Szkół w Mogilnie z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pasjonaci historii z klasy II c LO systematycznie biorą udział w spotkaniach a w ramach Ligi starożytniczej prowadzonej przez UMK.

13 lutego 2018