Narodowe Święto Niepodległości

12 listopada uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Mogilnie uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 101. rocznicy Dnia Niepodległości.

Młodzież przygotowała program artystyczny wzbogacony o informacje z historii Polski od 1772 roku do zakończenia  I wojny światowej. W klimat ważnych wydarzeń historycznych wprowadziły wiersze i piosenki patriotyczne oraz wspomnienia i komentarze. Deklaracją naszego patriotyzmu stało się wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” i „Roty”.

Niezwykłą lekcją historii był dla wszystkich wykład dr. Jana Wiśniewskiego, koordynatora Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu. Dotyczył on gospodarczych, naukowych i politycznych osiągnięć II Rzeczypospolitej.

Dzień ten był dla społeczności szkolnej lekcją patriotyzmu, historii, dowodem pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

W programie  artystycznym wystąpili: Izabela Sip, Filip Turek, Milena Michalik, Weronika Tomczak, Aleksandra Cieślik, Karolina Domachowska, Michalina Ciesielska, Marta Krzewińska, Sara Skorupińska, Ola Ratajczak oraz Marcin Janus.

Młodzież przygotowali nauczyciele: pani Małgorzata Łaganowska, pani Emilia Jankowska i pan Marcin Król.

21 listopada 2019