16 stycznia 2020

Marszałkowskie stypendia dla najzdolniejszych

Uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie w roku szkolnym 2019/2020 są beneficjentami aż trzech marszałkowskich programów stypendialnych: „Prymus Pomorza i Kujaw”, „Humaniści na start!” oraz „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II”.

27 zdolnych uczniów z Zespołu Szkół w Mogilnie otrzyma wsparcie finansowe, którego kwota waha się między 2000 a 5000 zł. Pozwoli ono młodzieży uzdolnionej dalej rozwijać umiejętności, realizować pasje i zdobywać kolejne sukcesy. Stypendium jest przyznawane na okres dziesięciu miesięcy uczniom utalentowanym w zakresie przedmiotów ścisłych, humanistycznych oraz zawodowych.

Warto zauważyć, że Zespół Szkół w Mogilnie jest jedną z najliczniej reprezentowanych szkół w programie „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II”. Aż 22 zdolnych młodych adeptów zawodu otrzyma stypendia. Są to osoby kształcące się w zawodzie technik informatyk, technik ekonomista, sprzedawca, fryzjer, ślusarz i elektromechanik pojazdów samochodowych. Do Technikum Informatycznego uczęszczają następujący stypendyści: Dawid Kuzak, Emilian Rosiński, Jakub Humański, Michał Kuźma, Mikołaj Zachaś, Jakub Barankiewicz, Bartosz Nowakowski i Barbara Rydwelska. Uczniami Technikum Ekonomicznego są: Jakub Strzelecki, Weronika Tomczak, Zofia Jankowska i Bartosz Kaźmierczak. W zawodzie sprzedawca kształcą się Żaneta Brzustowska, Weronika Bauza oraz Jakub Bień. Maciej Grzybowski uczy się zawodu elektromechanik pojazdów samochodowych, a Paweł Nawrot i Dariusz Wiśniewski rozwijają swoje umiejętności w zawodzie ślusarz. W gronie stypendystów znalazły się także uczennice uczące się w zawodzie fryzjer, są to Daryna Tansiura, Wiktoria Komanowska i Marta Wiśniewska oraz fotograf – Agata Jabłońska.

Mateusz Maruszak z kl. 1 b LO P został doceniony w programie „Prymus Pomorza i Kujaw”, natomiast Jędrzej Wolski z kl. 1 a LO G, Julia Kwiatkowska z kl. 1 b LO G, Weronika Kobielska z kl. 1 c LO G oraz Arkadiusz Niedziela z kl. 1 c LO G są beneficjentami programu „Humaniści na start!”.

Pan Zbigniew Grzechowski Dyrektor Zespołu Szkół w Mogilnie wraz z panią Agnieszką Laskowską zastępcą Przewodniczącej Rady Rodziców w Zespole Szkół w Mogilnie podczas uroczystego apelu wręczyli stypendystom listy gratulacyjne oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Tak duża liczba stypendystów z Zespołu Szkół w Mogilnie cieszy i pokazuje, że warto rozwijać swoje pasje, kształcić się w wybranych dziedzinach wiedzy oraz wytrwale pracować na swój sukces.

Marszałkowskie stypendia dla najzdolniejszych