Konkurs Turbolandeskunde – Österreich

Dnia 7 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół w Mogilnie odbył się pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie i Warszawie.

Zespół Szkół w Mogilnie reprezentowali: Dominika Galus, Nikodem Owczarzak, Jan Lukstaedt, z klasy klasa II c LO oraz Marcelina Winkiel i Filip Turek, z klasy II a LO. Uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące Austrii.

Uzyskane przez Dominikę Galus, Marcelinę Winkiel i Jana Lukstaedta wyniki pozwoliły im zakwalifikować się do etapu regionalnego, który odbędzie się 8 marca 2019 roku w Bydgoszczy.

Opiekunem zdolnej młodzieży był germanista pan Paweł Zbytniewski.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

13 grudnia 2018