Konferencja naukowa w Zespole Szkół w Mogilnie

5 marca br. w Zespole Szkół w Mogilnie odbyła się konferencja naukowa dotycząca odnawialnych źródeł energii i smogu. Młodzież uczestniczyła w spotkaniach ze specjalistami w tych dziedzinach, a po konferencji brała udział w pokazie samochodu marki Tesla.

Wykłady dla uczniów poprowadzili pani Weronika Kruszelnicka i pan Robert Kasner, pracownicy naukowi Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Ponadto w szkole gościł pan Michał Rosa, Dyrektora Działu Marketingu firmy FreeVolt.

Największą atrakcją konferencji technicznej mającej poszerzyć wiedzę uczniów w zakresie odnawialnych źródeł energii okazał się pokaz w pełni elektrycznego samochodu. Auto marki Tesla zostało udostępnione dzięki uprzejmości pana Łukasza Nowińskiego, właściciela firmy FreeVolt.

07 marca 2018