20 marca 2019

I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „You can sing”

Dnia 15 marca 2019 w Zespole Szkół odbył się I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „You can sing”. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum i szkoły średniej.

Występujący rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy 1-4, szkoły podstawowe klasy 5-8, gimnazjum i szkoła średnia.

Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie najmłodszych klas. Zwyciężczynią w tej kategorii została Julia Lorczak  ze Szkoły Podstawowej nr 3, która zaprezentowała piosenkę „I don’t know my name” Grace Vanderwal i urzekła komisję własnym akompaniamentem na ukulele. Drugie miejsce przyznano Mai Zielińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 z utworem „Roar” Katy Parry. Natomiast trzecie miejsce wywalczyła Hanna Skowrońska ze Szkoły Podstawowej w Gębicach, która przedstawiła piosenkę „Banana ra ma” Venus.

W kolejnej, najliczniej reprezentowanej kategorii, zaprezentowali się uczniowie klas 5-8. Pierwsze miejsce wyśpiewał Hubert Kalwa ze Szkoły Podstawowej w Janikowie, który przedstawił utwór „Shallow”  Lady Gagi i Bradleya Cooper’a. Drugie miejsce Jury przyznało Nicoli Czerwińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2, która zaprezentowała utwór „Dear future husband” Megan Trainor. Trzecie miejsce zajęła Jagoda Szpulecka ze Szkoły Podstawowej nr 2 z piosenką „Riptide” Vance Joy. Jury przyznało również liczne wyróżnienia dla: Amelii Włodarskiej i Jagody Kujawy ze Szkoły Podstawowej w Gębicach, które zaprezentowały piosenkę Adele „Rolling in the deep”, Olgi Koperskiej ze Szkoły Podstawowej w Kruchowie z utworem „Hurt” Christiny Aguilery oraz Sary Skorupińskiej ze Szkoły Podstawowej w Wylatowie, która przedstawiła utwór „Jar of hearts” Christiny Perri.

W ostatniej kategorii – gimnazjum i szkoła średnia, pierwsze miejsce zajęła Agata Kurnatowska z Gimnazjum w Mogilnie. Drugie miejsce Jury przyznało reprezentacji Zespołu Szkół w Mogilnie Wiktorii Marczak, Szymonowi Sochackemu, Marcinowi Wójcińskiemu, Mikołajowi Nowobilskiemu, którzy zaprezentowali utwór najchętniej wybierany przez uczestników konkursu, nagrodzony tegorocznym Oskarem w kategorii Najlepsza Piosenka „Shallow” Lady Gagi i Bradleya Cooper’a. Natomiast trzecie miejsce przyznano Zuzannie Lorczak z Gimnazjum w Mogilnie, która zaśpiewała utwór Christiny Perri „Thousand years”.

Podczas obrad Jury uczeń klasy 2 c LO Piotr Bartoszek umilił czas uczestnikom konkursu oczekującym na wyniki grając utwór Queen „Mamma”. Ponadto uczestnicy mieli okazję posłuchać ciekawych utworów oraz podzielić się wrażeniami z występów przy skromnym poczęstunku. Organizatorami konkursu byli Pani Joanna Wieczorkowska, Pan Artur Czarnecki oraz Pan Marcin Król.

I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „You can sing”