18 kwietnia 2019

Finał konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”

9 kwietnia Weronika Tomczak z klasy II Technikum Ekonomicznego reprezentowała Zespół Szkół w Mogilnie i tym samym województwo kujawsko-pomorskie w finale konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Finał ten odbył się w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik. Gratulacje laureatom i finalistom złożył Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy.

Finaliści konkursu zostali wyłonieni spośród ponad 10 tysięcy uczniów z 415 szkół. Do etapu centralnego zakwalifikowało się  48 uczniów, po trzech z każdego województwa.

Gości powitał Jerzy Wlazło, dyrektor Departamentu Prewencji i Promocji GIP. Przypomniał, że ogólnopolski konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy” jest organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy od 2013 roku w szkołach ponadgimnazjalnych, które uczestniczą w realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”.

Zadaniem uczestników finału było rozwiązanie testu zawierającego pytania z zakresu prawa pracy, legalności zatrudnienia oraz sprawdzający wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa i higieny pracy.

Po zakończonym sprawdzianie uczestnicy obejrzeli w planetarium przygotowany dla nich program popularno-naukowy poświęcony gwiezdnej nawigacji i badaniom wszechświata.

Bardzo się cieszę, że Weronika osiągnęła tak duży sukces. Przygotowania do tego konkursu pozwoliło Weronice poszerzyć swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i zatrudnienia jeszcze na etapie edukacji, przed rozpoczęciem pierwszej pracy. Z pewnością ta wiedza się przyda, chociażby przy okazji pracy wakacyjnej, podczas praktyk, czy staży zawodowych – podsumował Marcin Wietrzykowski opiekun merytoryczny uczennicy.

Finał konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”