w roku szkolnym 2019_2020

MOBILNY DOSTĘP

INSTRUKCJA INSTALACJI

Dzień Świąteczny w Zespole Szkół w Mogilnie

20 grudnia br. w Zespole Szkół w Mogilnie odbył się Dzień Świąteczny.

Z tej okazji uczniowie wzięli udział w jasełkach przygotowanych

pod kierunkiem księdza Tomasza Niedbalskiego i księdza Wojciecha Kowalskiego. Nie zabrakło też uczczenia ważnych dla społeczności szkolnej wydarzeń.

Gości, nauczycieli i uczniów powitał pan Zbigniew Grzechowski dyrektor Zespołu Szkół w Mogilnie. Po oficjalnym rozpoczęciu apelu młodzież obejrzała montaż słowno-muzyczny pt.: „Wigilijna ulica”. W jasełkach wystąpili: Anastazja Gibowska, Anna Lewandowska, Zuzanna Janus, Hubert Chmielarczyk, Jędrzej Wolski, Wiktoria Fredyk, Zuzanna Wańkowicz, Sandra Kupś, Maria Kowalska, Oliwia Grządzielska, Michalina Hałajczak, Marcelina Gernik, Mateusz Maruszak, Zuzanna Lorczak, Sara Skorupińska, Angelika Ciesielska, Iwona Taciak, Kamil Wilk, Aleksandra Ratajczak, Kacper Sielecki, Maciej Andrzejewski, Eryk Woźniak, Maciej Suszek i Mikołaj Wietrzykowski. Nad przygotowaniem jasełek czuwali ksiądz Wojciech Kowalski i ksiądz Tomasz Niedbalski.

Następnie pan Zbigniew Grzechowski wyróżnił uczniów, którzy w bieżącym roku szkolnym zostali docenieni przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dyrektor szkoły wraz z panią Agnieszką Laskowską zastępcą Przewodniczącej Rady Rodziców uroczyście wręczyli uczniom listy gratulacyjne i upominki. Beneficjentami programu „Humaniści na start” są Julia Kwiatkowska, Weronika Kobielska, Arkadiusz Niedziela i Jędrzej Wolski. Mateusz Maruszak w roku szkolnym 2019/2020 będzie otrzymywał stypendium „Prymus Pomorza i Kujaw”. Gratulacje trafiły również do dwudziestu dwóch beneficjentów programu „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II”. Należą do nich: Dawid Kuzak, Bartosz Nowakowski, Barbara Rydwelska, Jakub Bień, Żaneta Brzustowska, Paweł Nawrot, Emilian Rosiński, Jakub Strzelecki, Weronika Tomczak, Zofia Jankowska, Bartosz Kaźmierczak, Daryna Tansiura, Agata Jabłońska, Wiktoria Komanowska, Dariusz Wiśniewski, Marta Wiśniewska, Jakub Humański, Michał Kuźma, Mikołaj Zachaś, Weronika Bauza, Maciej Grzybowski oraz Jakub Barankiewicz.

Dyrektor Zespołu Szkół w Mogilnie podziękował Filipowi Turkowi, który pełnił dotychczas funkcję Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Następnie pan Zbigniew Grzechowski wręczył uroczyście akty powołania nowych organów samorządu. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Nicola Banaszak, zastępcami Wiktoria Marczak oraz Aleksandra Mikulska, a Rzecznikiem Praw Ucznia Adam Marczewski.

07 stycznia 2020