Drzwi Otwarte Zespołu Szkół w Mogilnie

23 marca 2019 r. w Zespole Szkół w Mogilnie gimnazjaliści i uczniowie klas ósmych szkół podstawowych oraz ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły. Drzwi Otwarte to doskonała okazja do rozmowy z uczniami, nauczycielami i dyrekcją placówki.

Dla zainteresowanych podjęciem nauki w Zespole Szkół w Mogilnie przygotowano szereg atrakcji. Od prezentacji poszczególnych typów szkół, poprzez rozmowy, zabawy, gry dydaktyczne, quizy, konkursy, pokazy chemiczne, pokazy robotów, oprogramowania, zawody sportowe, po wystawy gazet, prac uczniowskich, słodki poczęstunek, kolorowanki odstresowujące, możliwość zrobienia własnej świeczki, uczestniczenia w rozprawie sądowej i wiele innych.

Uczniowie mieli okazję przybliżyć swoim przyszłym koleżankom i kolegom atmosferę panującą w szkole. Zainteresowani ofertą edukacyjną Zespołu Szkół w Mogilnie mogli zapoznać się z bazą dydaktyczną i partnerami placówki, a także dopytać o szczegóły związane z procedurą rekrutacyjną. Dodatkowym atutem Drzwi Otwartych jest okazja do spotkania z absolwentami, którzy chętnie powracają do szkoły, by spotkać się z dawnymi nauczycielami i podzielić swoim doświadczeniem.

Zespół Szkół w roku szkolnym 2019/2020 prowadzi nabór do następujących typów szkół ponadgimnazjalnych:

Liceum Ogólnokształcące (trzyletnie po ukończeniu gimnazjum i czteroletnie po ukończeniu szkoły podstawowej) o nachyleniu:

-  humanistyka drugiej generacji,

- artystycznym

- językowym,

- filologiczno-prawnym,

- politechnicznym,

- Bussines English,

- psychologicznym,

- pielęgniarsko-opiekuńczym,

-  przyrodniczym (biologiczno-chemicznym),

- trenersko-instruktorskim z elementami zarządzania sportem.

Technikum (czteroletnie po ukończeniu gimnazjum i pięcioletnie po ukończeniu szkoły podstawowej):

Technikum Budowy Dróg,

- Technikum Ekonomiczne,

- Technikum Informatyczne,

- Technikum Reklamy,

- Technikum Geodezyjne.

Branżowa Szkoła I Stopnia – kształcąca pracowników w zawodach:

blacharz samochodowy, cukiernik, elektromechanik, elektromechanik pojazdów samochodowych,  elektryk, fotograf, fryzjer, krawiec, kucharz, lakiernik, mechanik pojazdów samochodowych, lakiernik samochodowy, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, elektromonter, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, murarz-tynkarz, betoniarz-zbrojarz, operator obrabiarek skrawających, piekarz, kominiarz, sprzedawca, stolarz, ślusarz, tapicer, tokarz, wędliniarz.

26 marca 2019