w roku szkolnym 2019_2020

MOBILNY DOSTĘP

INSTRUKCJA INSTALACJI

Szkolny Konkurs Ortograficzny

31 marca w Zespole Szkół w Mogilnie odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Konkurs składał się z dwóch etapów, a najlepsi uczniowie będę reprezentować szkołę na szczeblu powiatowym.

W zmaganiach ortograficznych wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Po eliminacjach klasowych, które miały miejsce 15 lutego, do drugiego etapu zakwalifikowało się 18 uczniów. 15 marca przystąpili do napisania kolejnego, finałowego dyktanda. Podsumowanie konkursu oraz wręczenie dyplomów odbyło się 31 marca.

Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Michalska z kl. 1 c LO, drugie Bartosz Woźniak z kl. 1 a ZSZ, a trzecią lokatę ex aequo wywalczyły Marietta Podbielska i Marcelina Małecka z kl. 1 a LO.

Konkurs ma na celu propagować zasady poprawnej polszczyzny, sprawdzać stopień przyswojenia przez młodzież zasad ortograficznych i umiejętność ich poprawnego stosowania.

04 kwietnia 2017