PRZYDATNE LINKI

Zespół  Szkół w Mogilnie włącza się w świętowanie

100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości!

RZĄDOWY PROGRAM "DOBRY START"

KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

Sylwia Skazińska finalistką 47. Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

 

Sylwia Skazińska finalistką 47. Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

 

Sylwia Skazińska – uczennica klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół w Mogilnie Mogilno – w dniach 5-8 kwietnia 2017 roku wzięła udział w zawodach III stopnia 47. Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, które odbywały się  w Konstancinie i Warszawie. Uczestnicy spoza Warszawy zostali zakwaterowani w Centrum Animacji Misyjnej oo. Pallotynów w Konstancinie Jeziorna.

Sylwia w części pisemnej finału wybrała temat „Różne formy narracji - ich wartość poznawcza: możliwości i ograniczenia w kreowaniu obrazu rzeczywistości.”  W swojej rozprawie odwołała się do takich dzieł jak: „Paragraf 22” Josepha Hellera, „Lalka” Bolesława Prusa, „Suche łzy” Nechamy Tec, „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza i „Zbrodnia i kara” Fiodora Dostojewskiego.

Uczestnicy zawodów centralnych okręgu bydgoskiego mieli również  okazję  zwiedzania Muzeum Historii Żydów Polskich, a także obejrzenia spektaklu „Hamlet” w Teatrze Współczesnym w Warszawie.

Po sprawdzeniu prac przez Komisję Komitetu Centralnego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego okazało się, że Sylwia otrzymała tytuł finalisty tejże olimpiady, który jest podstawą do zwolnienia z ustnego i pisemnego egzaminu maturalnego z języka polskiego, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Uczennicę do zawodów centralnych olimpiady przygotował nauczyciel języka polskiego Piotr Perzyna.

 

21 kwietnia 2017