w roku szkolnym 2019_2020

IDZIENNIK PLUS

MOBILNY DOSTĘP

INSTRUKCJA INSTALACJI

Dodatkowe zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów - Programowanie elementów elektronicznych

W dniu 7 lutego 2017 roku w ferie Pan Rafał Mikołajczak zorganizował zajęcia z Programowanie elementów elektronicznych. Chętni uczniowie mogli zapoznać się z podstawowymi elementami elektronicznymi. Nauczyli się łączyć elementy elektroniczne w proste układy funkcjonalne. Następnym etapem było wprowadzenie omówienie środowiska programistycznego oraz przedstawienie podstawowych instrukcji programistycznych. Uczniowie mogli nauczyć się podejścia algorytmicznego do rozwiązywania podstawowych problemów programistycznych, wykonali szereg układów elektronicznych oraz zaprogramowali te układy. Zajęcia odbyły się dzięki współpracy z uczelnią wyższą PWSZ w Gnieźnie, która to uczelnia udostępniła sprzęt do przeprowadzenia zajęć.

17 lutego 2017