WIARYGODNA SZKOŁA

WIDEO

Zajęcia integracyjne z chustą KLANZY

Dnia 12 października klasa I c  oraz klasa I b liceum z Zespołu Szkół

w Mogilnie o uczestniczyły w zajęciach integracyjnych z psychologiem szkolnym panią Małgorzatą Król.

Uczniowie mogli podczas spotkania wziąć udział w zabawach uczących współpracy, pozwalających poznać się wzajemnie m.in. z pomocą chusty KLANZY. Chusta ta jest prostą, a zarazem intrygującą pomocą dydaktyczną. Zabawy chustą zawsze dostarczają wielu wrażeń uczestnikom, gdyż pobudzają kreatywność, aktywizują, motywują do wspólnego działania i osiągania ustalonego celu. Zachęcają do nawiązywania kontaktów społecznych oraz budowania zaufania w grupie. W zależności od rodzaju zabaw ćwiczą refleks, spostrzegawczość, rozwijają pewność siebie, wiarę we własne siły i odwagę. Młodzież mogła również odprężyć się psychicznie, relaksując się na chuście.

Zajęcia wywołały uśmiech i wprawiły uczniów w dobry nastrój i odstresowały.

W dzisiejszych czasach dbanie o własne zdrowie psychiczne jest niezwykle ważne.

19 października 2018