13 listopada 2018

Wyróżnienie uczniów Zespołu Szkół w Mogilnie w konkursie

„Niepodległa – w 100-lecie niepodległości Rzeczypospolitej Polski”

Uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie zostali wyróżnieni w finale wojewódzkim małych form teatralnych pt. „Niepodległa w 100-lecie niepodległości Rzeczypospolitej Polski”.

Konkurs zorganizowany został  w siedzibie Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej

w Bydgoszczy w ramach Bydgoskich Spotkań z Kulturą Chrześcijańską. Podstawowe cele przedsięwzięcia to: popularyzowanie wśród młodzieży idei niepodległościowych i postaci zasłużonych dla odzyskania niepodległości Polski w 1918 roku, rozbudzanie świadomości historycznej, rozwijanie twórczego myślenia, pogłębianie i umacnianie postaw patriotycznych.

Uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie przedstawili montaż słowno-muzyczny

pt. „Niepodległa – wczoraj, dziś i jutro”. Spektakl przeplatany był poezją patriotyczną wielkich poetów polskich i piosenkami autorstwa młodzieży.

Jury wyróżniło przedstawienie, biorąc po uwagę dobór treści do założonych idei konkursu, walory sceniczne i ogólny wyraz artystyczny. Ponadto nagrodę specjalną za najlepszą grę aktorską otrzymał Piotr Bartoszek z Zespołu Szkół w Mogilnie. Należy również dodać, że na tę okoliczność przygotowana została również prezentacja przedstawienia w wersji filmowej. Młodzież w scenach plenerowych próbowała oddać klimat odzyskania przez Polskę niepodległości. Opiekunowie uczniów Zespołu Szkół w Mogilnie udzielili też krótkiego wywiadu dla Radia PiK.

W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół w składzie: Anna Pietruszewska, Dominika Kantorska, Marcin Janus, Agata Mikulska, Filip Turek, Marcelina Winkiel, Bogusz Hibner, Mikołaj Nowobilski, Piotr Bartoszek, Jakub Małecki i Jakub Wiśniewski.

Opiekunami przedsięwzięcia byli nauczyciele przedmiotów humanistycznych Renata Lepsza i Piotr Perzyna.

Wyróżnienie uczniów Zespołu Szkół w Mogilnie w konkursie „Niepodległa – w 100-lecie niepodległości Rzeczypospolitej Polski”