17 kwietnia 2018

Wyróżnienia dla uczniów Zespołu Szkół w Mogilnie podczas eliminacji rejonowych 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

25 marca br. w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbyły się rejonowe eliminacje 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Dwoje uczniów z Zespołu Szkół w Mogilnie: Filip Turek i Wiktoria Zwolanowska otrzymali wyróżnienia w kategorii: Turniej Recytatorski.

Zespół Szkół w Mogilnie reprezentowali wyłonieni podczas eliminacji powiatowych w Mogilnie: Filip Turek z kl. 1 a LO, Bogusz Hibner z kl. 2 c LO i Wiktoria Zwolanowska z kl. 3 TI/TOR. Zaprezentowali własną interpretację wybranego wiersza i fragmentu prozy.

Filip Turek recytował wiersz Zbigniewa Herberta pt.: Pan Cogito a poeta w pewnym wieku oraz tekst Juliana Tuwima pt.: Ślusarz. Bogusz Hibner przedstawił utwór Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt.: Dwóch plotkarzy i fragment prozy H. P. Lovecrafta. Natomiast Wiktoria Zwolanowska recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej Urodziny oraz fragment powieści Avy Dellairy pt.: Kochani, dlaczego się poddaliście?.

Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: pani Anna Chudek, pani Teresa Stępień-Nowicka, pani Krystyna Wulert i pan Roman Fieberg. Przesłuchano 38 uczestników z Bydgoszczy, powiatu nakielskiego, tucholskiego, mogileńskiego, świeckiego, soleckiego i żnińskiego.

Decyzją jury wyróżnienia otrzymali Filip Turek i Wiktoria Zwolanowska. To duży sukces mogileńskich recytatorów.