WIARYGODNA SZKOŁA

WIDEO

Wycieczka do Afrykarium i Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu

W dniu 12 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy II b i  II d LO z Zespołu Szkół w Mogilnie uczestniczyli w wycieczce do Afrykarium i Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu. W ramach wyjazdu zapoznali się z bogactwem gatunkowym zwierząt ze wszystkich rejonów świata.

Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszyło się Afrykarium, w którym można obserwować życie organizmów wodnych pochodzących z takich miejsc jak: Kanał Mozambicki, Morze Czerwone, Wschodnia Afryka czy dżungla nad rzeką Kongo.

Oprócz tego uczniowie odwiedzili również: małpiarnię, pawilon małp człekokształtnych, motylarnię, słoniarnię, pawilon „Smoki Indonezji” i wiele innych atrakcji na terenie obiektu. Zachwytom nad pięknem przyrody w atmosferze budzącej się wiosny nie było końca.

Opiekunami podczas wyjazdu byli nauczyciele: Agata Winkiel, Monika Knych, Emilia Jankowska-Banaś i Marcin Jaśkiewicz.

16 kwietnia 2018