WIARYGODNA SZKOŁA

WIDEO

Warsztaty fotografii przyrodniczej

W dniu 17 września 2018 r. młodzież Zespołu Szkół w Mogilnie z klasy 1TI/TOR wraz z opiekunami Magdaleną Jabłońską-Kowalską oraz Markiem Kwiatkowskim uczestniczyła w warsztatach fotografii przyrodniczej organizowanych w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Sztuka Natury” Toruń 2018.

Warsztaty prowadzone były przez dr hab. Adama Adamskiego, dyrektora Festiwalu, a zarazem pracownika Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, przyrodnika i fotografa z wykształcenia i zamiłowania.

Była to już czwarta edycja warsztatów dla uczniów Zespołu Szkół w Mogilnie. Odbyła się ona w Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu. Warsztaty były relacjonowane przez TV Bydgoszcz, uczniowie udzielili wywiadów do programu Spotkania z Naturą.

Uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie odbyli szkolenie z zakresu teorii fotografii przyrodniczej oraz uczestniczyli w zajęciach praktycznych na terenie Ogrodu. Wykonane  zdjęcia wezmą udział w konkursie dla czterech liceów biorących udział w projekcie, organizowanym w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Sztuka Natury” Toruń 2018.

Więcej informacji na temat festiwalu oraz relacja z zajęć warsztatowych znajdują się na stronie głównej festiwalu www.sztukanatury.pl.

26 września 2018