04 maja 2018

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE EDUKACJI KLAS MATURALNYCH W ZESPOLE SZKÓŁ W MOGILNIE

27 kwietnia 2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego grupy 194 uczniów klas III Liceum Ogólnokształcącego i IV Technikum.

Apel rozpoczęło powitanie zaproszonych gości: Wicemarszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego pana Dariusza Kurzawę, Starostę Powiatu Mogileńskiego pana Tomasza Barczaka, Wicestarostę Powiatu Mogileńskiego pana Krzysztofa Szarzyńskiego, Burmistrza Mogilna pana Leszka Duszyńskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu pana Jana Barteckiego, Dyrektora Narodowego Banku Polskiego Oddziału Bydgoszcz pana Leszka Beszczyńskiego, Prorektora ds. Studiów z PWSZ w Gnieźnie dr n.chem. Sławomira Binkowskiego, wieloletniego Dyrektora Zespołu Szkół w Mogilnie panią Barbarę Szafarek, Dyrektora Przedszkola Nr 3 w Mogilnie panią Małgorzatę Domańską, Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Mogilnie pana Hieronima Rumianowskiego, Przewodniczącą Rady Rodziców panią Romanę Świtałę, Prezesa Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół w Mogilnie pana Piotra Perzynę.

Równie gorąco powitani zostali wychowawcy klas maturalnych: pan Wojciech Piechocki wychowawca klasy III a LO, pani Kinga Gąska wychowawca klasy III b LO, pani Barbara Błasiak wychowawca klasy III c LO,  pani Magdalena Wietrzykowska wychowawca kl. III d LO, pan Marcin Hurysz wychowawca klasy III e LO, pani Dorota Kostyra wychowawca kl. IV TE, pan Rafał Wegner wychowawca klasy IV TI i pan Kazimierz Łaganowski wychowawca klasy  IV TI/TD.

47 uczniów ukończyło szkołę z wyróżnieniem. Są to: Agata Kubasik, Oliwia Sobiesiak, Michał Narożniak, Filip Maciejewski, Mikołaj Górny, Marta Staszewska, Paulina Lorczak, Weronika Jańczak, Sylwia Skazińska, Julia Marczewska, Izabela Wieczorek, Dominika Derdowska, Julia Przybysz, Luiza Galus, Weronika Wańkowicz, Weronika Janowska, Maciej Konieczka, Weronika Kinowska, Karolina Kufel, Natalia Nowak, Paulina Kusz, Paulina Ozimek, Michał Nowakowski, Jakub Lorek, Weronika Kowalska, Karolina Kończal, Patrycja Janiak, Szymon Czerwiec, Wiktor Groblewski, Adrianna Zabłocka, Marta Wieczorek, Inez Nguyen Ngoc, Marta Wahl, Dagmara Fydrych, Julia Zabłocka, Aleksandra Wiśniewska, Marcelina Janik, Dominika Maciejewska, Zuzanna Kędzierska, Zuzanna Frącz, Aleksandra Głowacka, Kamil Zarychta, Angelika Stołecka, Adrian Michlak, Aleksandra Halagiera, Maria Stawicka i Karolina Adamczak.                                   .

Wszyscy wyróżnieni zostali nagrodzeni przez Dyrektora Zespołu Szkół w Mogilnie i Radę Rodziców przy Zespole Szkół w Mogilnie. Ponadto rodzice uczniów, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem, otrzymali listy gratulacyjne, a rodzicom szczególnie angażującym się w życie klas i szkoły wręczono podziękowania.

Podczas zakończenia przyznano także nagrody specjalne. Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Dariusz Kurzawa ufundował nagrody dla Agaty Kubasik, Dominiki Maciejewskiej, Dominiki Derdowskiej, Filipa Maciejewskiego i Michała Narożniaka. Karolina Kufel otrzymała pamiątkową monetę przyznaną przez pana Leszka Beszczyńskiego Dyrektora Narodowego Banku Polskiego Oddziału Bydgoszcz. Natomiast uczennicom z kl. 3 b LO i 3 c LO, które regularnie uczestniczyły w wolontariacie w Przedszkolu nr 3, nagrody wręczyła pani dyrektor Małgorzata Domańska. Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół w Mogilnie wyróżniło Dominikę Maciejewską i Dominikę Derdowską z klasy III d LO oraz Martę Wahl z klasy IV TE za działalność na rzecz szkoły i promocję placówki w środowisku lokalnym.

Jak co roku, Dyrektor Zespołu Szkół w Mogilnie, pan Zbigniew Grzechowski wręczył też Statuetkę Najlepszej Uczennicy Zespołu Szkół w Mogilnie i Statuetkę Najlepszego Ucznia Zespołu Szkół. Otrzymali je Agata Kubasik i Filip Maciejewski.

W drugiej części uroczystości absolwenci Zespołu Szkół w Mogilnie obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów klas pierwszych wraz z opiekunami panią Małgorzatą Król i panią Marzeną Zastawną. Na scenie zaprezentowali się: Marcin Janus z klasy I c LO, Zofia Jankowska z klasy I TI/TE, Aida Rogaczewska z klasy I b LO, Honorata Nowak z kl. I b LO, Julia Dola z kl. I TI/TBD, Julianna Zielińska  z klasy I TI/TE, Agata Mikulska z klasy I c LO, Aleksandra Dobruchowska z klasy I b LO, Jowita Matuszak z kl. I a LO i Mikołaj Nowobilski z kl. II a LO i Wiktoria Koralewska z kl. I b  LO.

Część oficjalną uroczystości prowadzili Filip Turek, Przewodniczący Rady Samorządu Uczniowskiego i Marcelina Winkiel z kl. 1 a LO. Ponadto w obsłudze uroczystości pomagali: Jan Drzewiecki z kl. I a LO, Jakub Małecki z kl. I c LO, Aurelia Ciesielska z kl. I c LO, Alicja Bilicka z kl. I a LO, Joanna Konieczka z kl. I a LO, Mikołaj Pluskota z kl. I TI/TBD, Wiktoria Sielecka z kl. I TI/TBD, Julia Kędzierska kl. I a LO, Zuzanna Piechocka kl. I a LO, Oliwia Przybyła kl. I b LO, Zuzanna Redmann kl. I b LO, Aleksandra Cieślik kl. II TI/TD, Michalina Ciesielska kl. II TI/TD, Wojciech Borzęcki kl. I TI/TBD, Julita Kolano kl. I TI/TBD, Barbara Rydwelska kl. I TI/TBD, Zuzanna Walentowicz kl. I TI/TE, Dominik Sikorski kl. I TI/TBD, Wojciech Nowaczyk kl. I a LO. Zdjęcia wykonywali: Paulina Bukowska I b LO, Agata Pazderska kl. II b ZSZ i Aleksandra Klimczak kl. II b LO.

Scenariusz uroczystości został przygotowany przez opiekunów samorządu uczniowskiego: panią Renatę Lepszą i panią Emilię Jankowską-Banaś. Pocztem sztandarowym opiekował się pan Kazimierz Łaganowski, natomiast o oprawę muzyczną zadbał pan Marcin Król.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE EDUKACJI KLAS MATURALNYCH W ZESPOLE SZKÓŁ W MOGILNIE