16 stycznia 2018

Uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie brali udział w Nocy Biologów

12 stycznia br. młodzież Zespołu Szkół w Mogilnie brała udział w ogólnopolskim wydarzeniu – Nocy Biologów 2018 organizowanej po raz piąty na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Głównym celem przedsięwzięcia była popularyzacja nauki. Młodzież mogła poszerzyć swoją wiedzę z zakresu biologii dzięki uczestnictwu w wykładach, pokazach i warsztatach.

15 uczniów z klasy I a LO (profil biologiczno-chemiczny) i 9 uczniów z klasy II b LO (profil psychologiczny) brało udział w następujących laboratoriach: „Mamy was, czyli drożdże w alginianie sodu”, „Mikroświat – zobaczyć niewidoczne”, „Wędrująca woda, czyli zjawisko osmozy” oraz warsztatach „PowerLab – przez komputer do wnętrza organizmu”.

W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z wyposażeniem profesjonalnego laboratorium biotechnologicznego, samodzielnie pracowali na sprzęcie biotechnologicznym oraz mikroskopach optycznych i mikroskopie fluorescencyjnym, przygotowywali preparaty komórek roślinnych oraz wymazy z własnych komórek pozyskanych z jamy ustnej. Ponadto badali podstawowe parametry życiowe za pomocą programu komputerowego oraz przeprowadzali doświadczenia z wykorzystaniem tkanki jelita zwierzęcego. Organizatorem wyjazdu była pani Agata Winkiel, a opiekunem pani Małgorzata Konieczka.

Uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie brali udział w Nocy Biologów