WIARYGODNA SZKOŁA

WIDEO

Sukces Michała Narożniaka!

Michał Narożniak, uczeń klasy III D liceum o nachyleniu filologiczno-prawnym z Zespołu Szkół w Mogilnie, uzyskał tytuł finalisty XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Podczas finałowego konkursu, który odbył się w Konstancinie-Jeziornie pod Warszawą, Michał zmierzył się z napisaniem pracy dotyczącej indywidualnego stylu języka wykształconego przez wybranych pisarzy. Komisja, po ocenie rozważań Michała, przyznała mu tytuł finalisty, jednocześnie plasując go w gronie najlepszych uczniów w Polsce.

Michał dzięki swojemu wynikowi uzyskał zwolnienie z egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. We wcześniejszych etapach uczeń omawiał zagadnienie orientalizmu w literaturze polskiej na przestrzeni wieków oraz poruszał problem komizmu i jego funkcji.

Michał do olimpiady przygotowywał się z polonistką panią Katarzyną Barczak.

17 kwietnia 2018