WIARYGODNA SZKOŁA

WIDEO

Sukces Michała Narożniaka

15 listopada 2017 roku w Collegium Novum Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników II Wojewódzkiego Konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych ,,Polacy i Niemcy w Europie”, zorganizowanego przez Instytut Filologii Germańskiej oraz Instytut Filologii Polskiej tejże uczelni.W tym roku hasłem przewodnim była ,,Reformacja 1517 – 2017”.

W konkursie brali udział uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie: Michał Narożniak z klasy III d LO oraz Marek Łyko z klasy III TI.

Napisany przez Michała esej pt.: ,,Ślady protestantyzmu na ziemi mogileńskiej” pozwolił mu zdobyć II miejsce. Uczeń przygotował go pod kierunkiem germanisty Pawła Zbytniewskiego. Jury w składzie: prof. dr hab. Roman Dziergwa, prof. UAM dr hab. Maciej Walkowiak, dr hab. Justyna Krauze-Pierz, dr hab. Marek Rajch, dr Andrzej Marniok, dr Maciej Junkiert podkreślało wysoki poziom konkursu.

Marek z kolei, jako jedyny reprezentant techników, poświęcił swoją wypowiedź reformacji w Polsce i w Niemczech.

Uczniowie otrzymali dyplomy oraz zdobyli nagrody, m.in. bony na zakupy w księgarniach internetowych oraz stacjonarnych, książki, gadżety elektroniczne, materiały piśmiennicze.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów i nagród poprzedził wykład prof. dr hab. Marii Wojtczak pt. ,,Polak katolik vs. Niemiec ewangelik?”.

17 listopada 2017