WIARYGODNA SZKOŁA

WIDEO

Sukces Karoliny Kufel w konkursie „Poznaj swoje prawa w pracy”

31 stycznia 2018 roku w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy odbywał się etap regionalny V edycji konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Uczennica Zespołu Szkół w Mogilnie, Karolina Kufel, zajęła III miejsce i tym samym została zakwalifikowana do etapu centralnego konkursu.

Zadaniem uczestników etapu regionalnego było rozwiązanie testu dotyczącego zagadnień związanych z prawną ochroną pracy, bezpieczeństwem i higieną pracy. 28 uczniów z 14 szkół odpowiadało na 35 pytań jednokrotnego wyboru. Zespół Szkół w Mogilnie reprezentowały Weronika Jańczak i Karolina Kufel z kl. IV Technikum Ekonomicznego.

Poziom przygotowania uczestników konkursu był bardzo wysoki. Aż trzy uczennice uzyskały najwyższy wynik. W tej sytuacji organizatorzy przeprowadzili dwie dogrywki: etap testowy, a następnie część ustną, w której uczniowie odpowiadali na pytania komisji.

Karolina Kufel wywalczyła finalnie trzecie miejsce i będzie reprezentować województwo kujawsko-pomorskie w etapie centralnym, który odbędzie się w Warszawie. Organizatorem konkursu w szkole i opiekunem merytorycznym uczennic jest pan Marcin Wietrzykowski, natomiast opiekę nad młodzieżą podczas wyjazdu sprawowała pani Emilia Jankowska-Banaś.

13 lutego 2018