10 grudnia 2018

Kolejna edycja targów edukacyjnych „Mój start w przyszłość”

W piątek 7 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół w Mogilnie odbyły się Targi Edukacyjne  „Mój start w przyszłość”. Uczelnie, szkoły wyższe i policealne, jednostki wojskowe z województwa kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego zaprezentowały swoją bazę edukacyjną tegorocznym maturzystom.

Kolejną edycję targów edukacyjnych rozpoczęli dyrektor Zespołu Szkół pan Zbigniew Grzechowski wraz z Wicestarostą Powiatu Mogileńskiego panem Marianem Mikołajczakiem.

Uczniowie klas trzecich liceum ogólnokształcącego i czwartych technikum wysłuchali prezentacji zaproszonych gości oraz mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami instytucji edukacyjnych państwowych i prywatnych. Uczelnie zaprezentowały swoje kierunki kształcenia, przygotowały ciekawe pokazy chemiczne, multimedialne czy też sprzętu wojskowego. Nie zabrakło również konkursów, quizów i wielu atrakcji zaproponowanych przez wystawców. Oprócz prezentacji ogólnych szczegółowsze informacje można było uzyskać podczas rozmów indywidualnych z przedstawicielami uczelni.

Poszczególne grupy uczniów z klas maturalnych brały także udział w warsztatach przygotowanych przez Wyższą Szkołę Bankową w Bydgoszczy, Instytut Psychologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza i Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS z Poznania.

Warsztaty dotyczyły głównie prezentacji nowych zawodów na rynku pracy, umiejętnego zarządzania czasem i panowania nad stresem przedmaturalnym.

Targi Edukacyjne to ważne przedsięwzięcie mające na celu zapoznanie uczniów z ofertą szkół wyższych, pokazanie alternatywnych ścieżek rozwoju osobistego i możliwości dalszego kształcenia. Za zaplanowanie i przygotowanie dnia spotkań z uczelniami wyższymi byli odpowiedzialni wychowawcy klas maturalnych pod kierunkiem pana Piotra Perzyny.

Kolejna edycja targów edukacyjnych „Mój start w przyszłość”