WIARYGODNA SZKOŁA

WIDEO

Jego pasją jest historia

„Moją pasją jest historia” – mówi Michał Narożniak, uczeń klasy III d LO i nie są to tylko słowa. Michał już od klasy drugiej bierze aktywny udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej i co roku odnosi wielki sukces.

W tym roku szkolnym przystąpił do pierwszego etapu poprzez napisanie pracy na temat  „Polska a państwo krzyżackie w Prusach w XIII-XV w.”. Podczas etapu okręgowego jako specjalizację wybrał epokę nowożytną. W pierwszej części napisał pracę pt.: „Polska a Prusy w XVI-XVIII w. Ocena wzajemnych relacji”, za którą otrzymał ocenę bardzo dobrą. Taki sam wynik uzyskał w części ustnej, zdobywając łącznie 90 punktów na 100.

Obecnie znajduje się w gronie uczniów wytypowanych do etapu centralnego z województwa kujawsko-pomorskiego. Warto dodać, że taki sam wynik uzyskał już w ubiegłym roku jako uczeń klasy drugiej.

Opiekunem Michała w olimpijskich zmaganiach jest nauczycielka historii pani Renata Lepsza.

31 stycznia 2018