13 grudnia 2018

III Szkolny Dzień Języków Obcych

Dnia 12 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół w Mogilnie odbył się III Szkolny Dzień Języków Obcych. Z tej okazji nauczyciele wraz z uczniami przygotowali wyjątkowy program dla zaproszonych gości. Uczniowie gimnazjum oraz szkół podstawowych wraz z opiekunami mieli okazję wziąć udział w kolejnej VII edycji konkursu pt.: „Wiedza o krajach anglojęzycznych”.

Po powitaniu przez organizatorów uczestnicy przystąpili do wypełniania testu konkursowego. Tegoroczny test sprawdzał wiedzę uczniów dotyczącą wiedzy na temat następujących krajów: Wielkiej Brytanii, Indii, Stanów Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii, Kenii, RPA, Jamajki, Bahamów, Malty i Mauritiusu.

W zmaganiach rywalizowali uczniowie w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum. W pierwszej z nich zwycięzcą został Dominik Wojciechowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie, drugie miejsce wywalczyła Natalia Ewiak ze Szkoły Podstawowej w Gębicach, natomiast trzecia lokata przypadła Ninie Gryboś ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mogilnie oraz Szymonowi Szymańskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie. W pionie szkół gimnazjalnych największą liczbę punktów uzyskał Jędrzej Wolski z Gimnazjum w Mogilnie, drugie miejsce zajął Jakub Łaganowski z Gimnazjum w Mogilnie, natomiast trzeci wynik uzyskał Dawid Katulski z Gimnazjum w Mogilnie.

Ponadto w tym roku zaszczycili nas swoją obecnością młodsi goście – uczniowie klas 2 i 3 szkół podstawowych wraz z opiekunami. Ze Szkoły Podstawowej nr 1 uczniowie z klasy II a z Panią Lidią Kleczewską, ze Szkoły Podstawowej nr 2 klasa II a z wychowawczynią Panią Aliną Dobersztyn, klasa II b z wychowawczynią Panią Bogumiłą Wojciechowską, klasa III a z wychowawczynią Panią Lidią Ostrowską. Specjalnie dla nich uczniowie klasy II b LO, klasy I TE/TBD przygotowali liczne atrakcje: gry i zabawy językowe.

Po zakończonej zabawie oraz rywalizacji uczestnicy wydarzenia zostali zaproszeni do obejrzenia występów przygotowanych w ramach Szkolnego Dnia Języków Obcych. Tematem tegorocznego wydarzenia były kraje Azji. Uczestników wprowadził do wydarzenia Pan Dyrektor Zbigniew Grzechowski oraz prowadzący Izabela Sip i Stanisław Czerniak.

Pierwszym punktem Szkolnego Dnia Języków Obcych było przedstawienie „Czerwony Kapturek” przygotowane pod kierownictwem nauczycielki języka rosyjskiego Pani Marzeny Zastawnej, nauczycielki języka niemieckiego Pani Eweliny Zych oraz nauczycielki języka angielskiego Pani Joanny Wieczorkowskiej, zaprezentowane przez uczniów klasy II c LO. Następnie uczennice z klasy I c LO przybliżyły uczestnikom wydarzenia informacje dotyczące „Kraju Kwitnącej Wiśni”.

Kolejną część Szkolnego Dnia Języków zdominowały występy dotyczące Wietnamu – klasa II TE, Chin – klasa  I a LO oraz Indii – klasa II b LO i I a LO. Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą na temat omówionych krajów podczas krótkiego quizu. Ochotnicy, którzy udzielili poprawnej odpowiedzi, uzyskali drobne upominki.

Na zakończenie Szkolnego Dnia Języków Obcych oraz  VII edycji konkursu „Wiedzy o krajach anglojęzycznych” nastąpiło uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom rywalizacji konkursowej oraz podziękowań. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia za rok.

III Szkolny Dzień Języków Obcych