WIARYGODNA SZKOŁA

WIDEO

Domyślny tytuł artykułu.

Finalistki Mistrzostw Polski w tenisie stołowym drużynowym

W dniach od 13 do 15 czerwca 2018 roku uczennice Zespołu Szkół w Mogilnie w składzie Alicja Gaca i Agata Łożyńska wraz z opiekunem Norbertem Adamczakiem reprezentowały szkołę, Powiat Mogileński, a także Województwo Kujawsko-Pomorskie w Mistrzostwach Polski w drużynowym tenisie stołowym w Rawie Mazowieckiej.

W turnieju udział wzięło 15 najlepszych drużyn w Polsce reprezentujących swoje województwa. Zawodniczki Zespołu Szkół w Mogilnie trafiły w rozgrywkach grupowych na silne pary z Gorzowa Wielkopolskiego, Krosna i Mistrzynie Polski z ubiegłego roku – Rawę Mazowiecką.

Dziewczyny pokonały rywalki z Krosna 3:1, natomiast mecze z Gorzowem i Rawą Mazowiecką były pełne napięcia i zwrotów akcji. Ostatecznie mecz z Gorzowem zakończył się wynikiem 3:2  dla dziewcząt z Mogilna. W przypadku spotkania z Rawą Mazowiecką dziewczęta z Zespołu Szkół w Mogilnie musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając 2:3.

Wyniki spotkań grupowych pozwoliły reprezentacji z Mogilna wejść do ćwierćfinału Mistrzostw Polski, gdzie trafiły na mocną parę zawodniczek reprezentujących województwo podlaskie, a na co dzień trenujących w klubie Dojlidy Białystok. Ten wymagający przeciwnik wymógł na dziewczętach wykazanie się maksymalnymi umiejętnościami i koncentracją, co zaowocowało wygraną 3:1 i awansem do pierwszej czwórki Mistrzostw Polski. W ostatnim dniu zawodów rozegrano finały, gdzie reprezentantki Zespołu Szkół w Mogilnie musiały zmierzyć się z zawodniczkami ze Szkół Mistrzostwa Sportowego z Wrocławia, Krakowa i Wejherowa.

Ostatecznie po prze dziewczęta zajęły czwarte miegranych meczach z SMS Marcina Gortata w Krakowie 3:1 i Wejherowem 3:1 jsce.

Wyniki klasyfikacji końcowej Mistrzostw Polski Szkół Ponadgimnazjalnych:

I miejsce SMS Junior Wrocław (Węgrzyn Anna, Węgrzyn Katarzyna – klub AZS UE Wrocław),

II miejsce SMS Marcina Gortata w Krakowie (Janik Angelika, Pietrzak Agnieszka – klub K.S. Podwawelski),

III miejsce  PZS 3 Wejherowo (Płotka Katarzyna, Płotka Magda – klub KTS – K GOSRiT Luzino),

IV miejsce Zespół Szkół w Mogilnie (Gaca Alicja, Łożyńska Agata -  klub BOSiR ULKS Barcin).

Zajęcie IV miejsca w Mistrzostwach Polski  przez Alicję i Agatę należy uznać za ogromny sukces chociażby przez wzgląd na fakt, że zawody rozgrywano na bardzo wysokim poziomie.

21 czerwca 2018