WIARYGODNA SZKOŁA

WIDEO

Czytali „Przedwiośnie”

8. września br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mogilnie odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”  Stefana Żeromskiego. Lektorami byli uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie.

Pani Maria Kotlińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie przywitała zgromadzonych gości oraz przybliżyła ideę Narodowego Czytania. Następnie młodzież zaprezentowała publiczności fragmenty lektury wybrane przez panią Adriannę Radek, pracownika biblioteki. Czytanie urozmaicił konkurs czytelniczy – co uważniejsi słuchacze mogli zdobyć przygotowane dla nich nagrody. Wystarczyło poprawnie odpowiedzieć na pytanie zadane do prezentowanego fragmentu lektury.

Lektorzy, którymi byli: Marta Witek z kl. 1 b LO, Filip Turek z kl. 2 a LO, Maja Cieślewicz, Nina Czechorowska, Aida Rogaczewska i Katarzyna Ratajewska z kl. 2 b LO, Agata Mikulska i Marcin Janus z kl. 2 c LO, Zuzanna Michalska, Julita Olifierko, Barbara Szyszkowska i Jagoda Zarychta z kl. 3 c LO oraz Artur Klimczak z kl. IV TI/TOR, mieli na sobie stroje oddające klimat dwudziestolecia międzywojennego przygotowane przez panią Lucynę Gmaj.

Młodzież do występu przygotowała się pod okiem nauczycieli języka polskiego z Zespołu Szkół w Mogilnie. Akcja miała na celu propagować czytelnictwo i przybliżyć uczestnikom spotkania twórczość Stefana Żeromskiego. Natomiast konkurs przygotowany przez pracowników biblioteki pozwalał zaangażować w przedsięwzięcie publiczność i sprawdzić stopień uważnego słuchania tekstu czytanego. Cieszymy się, że młodzież Zespołu Szkół w Mogilnie chętnie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji i zaprezentowała mieszkańcom Mogilna swoje umiejętności lektorskie oraz własną głosową interpretację lektury.

13 września 2018