02 czerwca 2017

Wycieczka do Warszawy

Dnia 25 maja 2017 roku uczniowie z klas Technikum Ekonomicznego, Technikum Organizacji Reklamy, Technikum Drogowego oraz Liceum Ogólnokształcącego udali się na wycieczkę do Warszawy. Opiekę nad nimi sprawowała pani Halina Wesołowska, Magdalena Kopeć-Bernaciak, Emilia Jankowska-Banaś oraz  pan Marcin Wietrzykowski.

Na miejscu uczniowie swoje pierwsze kroki skierowali do Giełdy Papierów Wartościowych. Tam zostali oprowadzeni przez panią Adę Rzeplińską, która zapoznała ich  m.in. z symbolami, jakie kryją się w budynku. Uczniowie mieli szansę zobaczyć, jak wygląda parkiet na giełdzie, gdzie odbywają się np. debiuty spółek. Krótki filmik przybliżył podstawową wiedzą dotyczącą inwestycji giełdowych.

Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Warszawskich Łazienek, gdzie pani przewodnik opowiedziała historię tego wspaniałego miejsca. Następnie odbył się krótki spacer po pięknym Parku Łazienkowskim, gdzie podziwiano uroki polskiej architektury.

Młodzież wraz z opiekunami wybrała się także do jednej z dawnych rezydencji króla Jana III Sobieskiego. Pałac w Wilanowie to okazała budowla w stylu barokowym. Uczniowie mogli tu poobcować ze sztuką oraz mile spędzić czas, spacerując po pałacu oraz odwiedzając park wilanowski. Wizycie w Wilanowie towarzyszyły również warsztaty filmowe, gdzie uczniowie mieli za zadanie stworzyć historyjkę fabularną oraz nauczyć się dostrzegać piękne detale pałacu.

Następnie uczestnicy wycieczki udali się pod Pałac Prezydencki oraz pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie byli świadkami zmiany warty. W godzinach późno popołudniowych wycieczka dobiegła końca i wszyscy udali się w podróż powrotną do Mogilna.

Wycieczka do Warszawy