15 listopada 2018

Podsumowanie VIII Międzypowiatowego Konkursu Literackiego

„Pegaz na Pałukach i Krajnie”

14 listopada br. uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie uczestniczyli w podsumowaniu konkursu literackiego „Pegaz na Pałukach i Krajnie”. Uroczystość odbyła się w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie. Spotkanie połączone było z promocją antologii zawierającej najlepsze utwory literackie uczestników konkursu. W gronie laureatów znalazło się aż 11 uczniów Zespołu Szkół w Mogilnie.

Podczas gali podsumowującej VIII edycję „Pegaza” uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i egzemplarze książki. Wręczał je pomysłodawca i organizator konkursu pan Mirosław Rzeszowski dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie oraz prezes SZTK w Szubinie.

W pokonkursowej antologii wydanej przez Szubińskie Towarzystwo Kulturalne można znaleźć utwory: Wojciecha Nowaczyka z kl. 2 a LO, Darii Groń, Honoraty Nowak, Mai Cieślewicz, Katarzyny Ratajewskiej i Aidy Rogaczewskiej z kl. 2 b LO, Jarosława Brzezińskiego, Karoliny Maciejewskiej i Aleksandry Osiki z kl. 3 a LO oraz Anny Pietruszewskiej i Weroniki Malinowskiej z kl. 3 c LO. Warto dodać, że Aleksandra Osika i Karolina Maciejewska zostały laureatkami także poprzedniej, VII edycji konkursu.

"Pegaz na Pałukach i Krajnie" pozwala młodym twórcom zadebiutować na łamach książki. Pokazuje, że warto pisać i nie chować własnej twórczości do szuflady. By zaistnieć na rynku literackim, trzeba mieć nie tylko talent, lekkie pióro i szczęście, ale też odwagę, by podzielić się swoimi teksami z innymi. Nie jest to proces łatwy, dlatego tak liczne grono laureatów z Zespołu Szkół w Mogilnie jest dla wszystkich polonistów oraz całej szkoły ogromnym sukcesem.

Prace powstawały pod okiem nauczycieli języka polskiego z Zespołu Szkół w Mogilnie: pani Kingi Gąski i pana Piotra Perzyny.

„Pegaz na Pałukach i Krajnie”